Súbory cookie používame na personalizáciu obsahu a analýzu návštevnosti. Používaním tohto webu súhlasíte s ich používaním.

ERB

Odpočet vodomerov Slopná 18.-19.6.2020

Považská vodárenská spoločnosť, a.s., prevádzka vodovodov Beluša, oznamuje občanom, že dňa 18.6.2020 (štvrtok) a 19.6.2020 (piatok) budú pracovníci prevádzky robiť odpis merania vody v obci Slopná, preto žiadame odberateľov o sprístupnenie vodomerov.

Zároveň žiadame občanov, aby si  pozatvárali psov, umožnili prístup pracovníkov a poskytli súčinnosť.

 

Stav meradla je možné nahlásiť aj cez formulár na webovej stránke spoločnosti.

Adresa webovej stránky resp. formuláru: http://www.povs.sk/zakaznicka-zona/stav-meradla/

Upozornenie k triedeniu odpadu

Upozornenie !!!

VRECIA z plastami, tetrapakmi a plechovkami odložte na miesto za Požiarnou zbrojnicou a novou garážou v Slopnej

SEPARUJME A TRIEĎME ODPAD KAŽDÝ DEŇ  !

Žiadame občanov, aby v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z, a VZN č. 2/2016 o odpadoch separovali a triedili odpad a znižovali tak náklady za vývoz a uskladnenie komunálneho odpadu na skládke a nezvyšoval sa "Poplatok za komunálny odpad (v súčasnosti je stanovený na 18 €/osoba !!! – KEĎ NEBUDEME SEPAROVAŤ TAK SA POPLATOK ZA KOMUNÁLNY ODPAD BUDE AUTOMATICKY  Z V Y Š O V A Ť  !).

Dôrazne žiadame, aby ste plastové fľaše, kelínky, tetrapaky z mlieka, z džúsov, hliníkové plechovky z piva, energetických nápojov a iných výrobkov  z plastov, dávali do vriec STLAČENÉ a tak zmenšili ich objem !

Ďalej elektrotechniku a bielu techniku – IT techniku, rádia, spotrebiče, sporáky, práčky, chladničky mraziaky a podobne je potrebné vymeniť pri kúpe nového výrobku, spotrebiča, ktorý Vám dovozca bezplatne odvezie !

Nevratné sklenné fľaše a sklo ako poháre, tabuľové sklo a iné ide do kontajnérov na to určených–nedávajte tam žiaden iný komunálny odpad !

Drobný stavebný odpad nahláste priamo starostovi obce alebo na Obecnom úrade v Slopnej !

Výkup papiera

Výkup papiera (výmenou za hygienické výrobky) bude v našej obci 

v sobotu 16. 5. 2020 v čase 

             11,30 - 11,40 hod. - parkovisko pri autobusovej zastávke

             11,45 - 11,55 hod. - pri Obecnom úrade

 

Výmenné pomery: v aktuálnom letáku.

 

Podmienky výkupu: 

- Prosíme občanov: Dodržiavať minimálny odstup 2m medzi sebou, povinnosť mať rúško a rukavice

- papier musí byť zviazaný v balíkoch, nesmie byť v igelitkách alebo krabiciach

- balíky nesmú obsahovať KARTÓNY

- z kníh musia byť otrhané tvrdé obaly

Donáška liekov priamo domov

Milí spoluobčania,
Radi by sme Vás informovali, že aj v tejto výnimočnej situácii v našej obci máte možnosť využiť donáškovú službu liekov a zdravotných pomôcok až domov. Služba je bezplatná.
Lekáreň u Broja na základe Vášho elektronického receptu od akéhokoľvek doktora pripraví lieky a pomôcky a dovezie ich ku Vám domov.
Môžete si takto telefonicky alebo emailom objednať priamo v lekárni aj voľnopredajný sortiment (teda lieky, na ktoré nie je potrebný recept od doktora).
Lekáreň u Broja k nám a do okolitých obcí vozí lieky a zdravotnícke pomôcky každý utorok. Služba je bezplatná.
Viac informácii nájdete na obecnom úrade alebo priamo v Lekárni u Broja v Považskej Bystrici.

Kontakt: 0919/299489, 0918/797351, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Prevencia domáceho násilia

dn1

dn2

Upozornenie na prípady podvodov na senioroch

V súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu COVID - 19 Vás Ministerstvo vnútra SR Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra upozorňuje, že na území Slovenska boli zaznamenané nové prípady podvodov na senioroch. Neznáme osoby kontaktujú telefonicky, ale aj osobne seniorov s požiadavkou zmerania teploty, ponuky pochybných farmakologických prípravkov a podobne, čím chcú zneužiť súčasnú situáciu vo svoj prospech. V prípade, ak by boli svedkami obdobného konania, je potrebné ich informovať, aby kontaktovali políciu č. 158.

Klienti sa v súčasnosti môžu obrátiť aj na Informačnú kanceláriu v Trenčíne v čase od 8:00 – 11:00 hod. (v čase osobnej prítomnosti zamestnancov) telefonicky (032/74 11 250) alebo prostredníctvom LiveChatu na www.prevenciakriminality.sk.